دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
نیکی و احسان، زکات نعمت هاست . امام جعفر صادق(ع)                             مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
برگزاري هفتمين نشست درس هايي از قرآن با سخنراني حجت الاسلام والمسلمين ابوترابي فرد
1396/06/07
نشست درس هایی از قرآن با حضور دادستان، معاونان، مستشاران، حسابرسان و مدیران کل ستادی دیوان محاسبات کشور با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد برگزارشد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل؛ در این نشست حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد در آستانه روز مبارک عرفه و عید سعید قربان، بهترین رحمت الهی و توفیقات را برای عموم مسلمین به ویژه حجاج خانه خدا، ملت شریف ایران و تلاشگران عرصه صیانت از بیت المال مسئلت نمود.
وی با بیان اینکه متقین کسانی هستند که از قرآن در جهت رسیدن به قرب الی الله و سعادت اخروی بهره ویژه می برند؛ گفت: ویژگی های پرهیزگاران به طور واضح در آیات قرآن بیان شده، به طوری که عینا می توان این صفات را « ایمان به غیب ، اقامه نماز و پرداخت زکات» برشمرد بنابراین می توان گفت آخرین مرتبه کمال بشر، حصول مرتبه تقوا است و تقوا منشأ تمام فضایل و سبب صعود به درجه ارجمند معرفت و شناسایی حق تعالی است.
آقای ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: متقی و پرهیزگار، به وسیله حصول تقوا به مراتبی دست می یابد که در آن دنبال کمال، ترقیات انسانی و سعادت جاودانی است و ایمان راسخ به جهان غیب دارد، نماز با خشوع قلبی به پا می دارد، انفاق می کند و انفاق تنظیم کننده رابطه انسان با خلق خداست، در این صورت انسان مصداق بارز آیه 133 سوره آل عمران « و سارعوا الی مغفره من ربکم » می شود.
ایشان گفت: در هدایت قرآنی و الهی، خداوند رحمان مربی انسان می شود و او با اشراف کامل در مسیر سعادت گام بر می دارد و حرکت می کند که در آیه 5 سوره بقره خداوند این دسته انسان ها را « اولئک علی هدی من ربهم و اولئک هم المفلحون»معرفی می نماید، که شهید حججی نماد این آیه قرآنی است.
وی در پایان انفاق را گوهر گمشده بشریت امروز معرفی نمود، زیرا به ندرت کسانی پیدا می شود که با ایمان به جایگاه انفاق نزد خداوند تبارک وتعالی، با این سفارش الهی اقدام کنند.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/