دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
رسول خدا (صلّی الله علیه و ‌آله و سلّم): داناترین مردم كسی است كه دانش ديگران را به دانش خود بيفزايد.                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
گزارش سفر رئیس کل دیوان محاسبات کشور به استان ایلام
1397/05/27

آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور با همراهی آقای قاسمی سرپرست دفتر مرکزی حراست با هدف دیدار با کارکنان دیوان محاسبات استان و تشریح سیاست های کلی سازمان به این استان سفر کرد. ایشان در بدو ورود، مورد استقبال استاندار ایلام، معاونین استاندار، مدیران و روسای دستگاه های اجرایی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، در ابتدای این سفر آقای دکتر عادل آذر با کارکنان دیوان محاسبات استان ایلام دیدارکردند. طی این جلسه، آقای محمدی منش مدیرکل دیوان محاسبات استان ایلام، ضمن عرض خیرمقدم به تشریح اقدامات انجام شده توسط دیوان محاسبات استان ایلام پرداخت و در ادامه آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات با اشاره به شعار محوری دیوان محاسبات مبنی بر نظارت پیشگیرانه، هدایت گرانه و مقتدرانه، رویکرد تعاملی پیشگیرانه و هدایت گرانه، حفظ و حراست از مدیران و مسئولین دستگاه های اجرایی همراه با حسابرسی منتقدانه را از اولویت های دیوان محاسبات کشور دانست.
آقای دکتر عادل آذر افزایش اقتدار دیوان محاسبات را از فرازهای مهم سند راهبردی دوم دیوان محاسبات کشور خواند و افزود: اقتدار دیوان محاسبات در توان حرفه ای و ارتقای دانش حسابرسان است، بنابراین باید به دنبال دانش افزایی باشیم چرا که بدون شک دانش، اقتدار آفرین است.
وی در ادامه با بیان اینکه صیانت از بیت المال باید از دیوان محاسبات آغاز شود، تاکید کرد: راه اندازی سیستم سنا و انجام امورات تفریغ بودجه از طریق این سامانه در راستای صیانت از بیت المال و به روزشدن دیوان محاسبات است. ایشان ابراز امیدواری نمود که همکاران این مجموعه حداکثر توان خود را برای راه اندازی و استفاده از این سامانه در تهیه گزارش تفریغ بودجه سال 1396 بکار گیرند.
در ادامه این سفر رئیس کل دیوان محاسبات کشور در گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی ایلام با موضوع «اهمیت نظارت و جایگاه دیوان محاسبات کشور» شرکت نمود، ایشان در ابتدای این گفتگو هدف از سفر به استان ایلام را رسیدگی به مسائل نظارتی و مشکلات خاص دستگاه های اجرایی استان دانست و در ادامه با تبیین جایگاه نظارتی دیوان محاسبات کشور به تشریح ساز و کار نظارت دیوان محاسبات پرداخت.
آقای دکتر عادل آذر درخصوص اقدامات دیوان محاسبات کشور در شرایط اقتصادی کنونی، به نقش دیوان محاسبات کشور در بررسی تخلفات ثبت سفارش خودرو و تخلفات حوزه ارز و سکه پرداخت و در این خصوص بیان داشت: پرونده این تخلفات بصورت جدی در دست رسیدگی دیوان محاسبات قرار دارد و گزارش نهایی آن هم به کمیسیون برنامه و بودجه و هم به سران قوا تقدیم می گردد و پیگیری قضایی آن نیز از سوی دیوان محاسبات کشور با سرعت انجام می گیرد.
در پایان این گفتگو آقای دکتر آذر ضمن تاکید بر وجود پتانسیل خوب استان در نیروی انسانی جوان و تحصیلکرده و با استعداد و مدیران دلسوز آینده توسعه استان را امیدوارکننده دانست.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور همچنین در جلسه شورای اداری استان اشعار داشت: از نگاه دیوان محاسبات سرمایه های انسانی و مدیران از اجزاء مهم بیت المال می باشند که دیوان محاسبات سعی دارد با آموزش مدیران به تناسب دستگاه ها و لایه های مختلف مدیریتی در حوزه حقوق مالی از آنها صیانت نماید.
در این جلسه، آقای دکتر آذر با بیان اینکه دو سامانه تدارکات الکترونیکی دولت(ستاد) و سامانه الکترونیکی دارایی های دولت(سادا) از اهمیت بالایی برخوردارند از مدیران دستگاه های اجرایی خواست حداکثر تلاش خود را برای استفاده از این سامانه ها داشته باشند.
وی در پایان با اشاره به مفاد تبصره (20) قانون بودجه سال 1397 کل کشور ، اجرایی کردن نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد و احصاء بهای تمام شده فعالیت ها و خدمات را در دستگاه های اجرایی از پیش نیازهای حسابرسی عملکرد دانست و افزود: با اجرایی کردن این نظام، مدیران چابکی بیشتری در تصمیم گیری و مدیریت منابع مالی دستگاه اجرایی پیدا می کنند.
آقای دکتر عادل آذر همچنین در مصاحبه خبری با خبرنگار واحد مرکزی خبر در خصوص خبر گم شدن 9 میلیارد دلار ارز واردات کالا اظهار داشت: از آنجایی که دیوان محاسبات کشور یک نظارت دقیق، مستمر و برخط بر نظامات تخصیص ارز در کشور دارد، لذا به عموم مردم اطمینان می دهد که این خبر از اساس کذب می باشد.
در این سفر آقای دکتر عادل آذر به همراه آقای سلیمانی دشتکی استاندار ایلام، آقای کاظم زاده نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، آقای قاسمی سرپرست دفتر مرکزی حراست و آقای محمدی منش مدیرکل دیوان محاسبات استان ایلام ضمن بازدید از مرز چیلات دهلران از نزدیک روند عملیات اجرایی طرح احداث بازارچه مرزی چیلات را مورد بررسی قرار داد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/