دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
امام محمد باقر(ع) :هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
مراسم افتتاحیه همایش سالانه مدیران دیوان محاسبات کشور برگزار شد
1397/12/15

مراسم افتتاحیه همایش سالانه مدیران دیوان محاسبات کشور با حضور رئیس کل، دادستان، معاونین، مستشاران، مشاوران، مدیران کل و حسابرسان کل دیوان محاسبات کشور روز سه شنبه چهاردهم اسفندماه 1397 در سالن مدرس برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، در همایش دو روزه مدیران دیوان محاسبات کشور که با قرائت آیاتی از قرآن کریم، پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، پخش کلیپ چهل سالگی انقلاب اسلامی و همچنین عرض خیرمقدم توسط آقای دکتر مقیمی رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی و دبیر همایش آغاز به کار کرد، آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن تشکر و قدردانی از زحمات کلیه مدیران، مقامات، مسئولان و کارکنان سازمان در راستای انجام وظایف و ماموریت ها، عملکرد دیوان محاسبات کشور از سال 1396 را رو به جلو و خیلی خوب دانست و گفت: در این دوره در دیوان محاسبات کشور در خصوص تفریغ بودجه، تعامل با مجلس، حضور کارشناسان دیوان محاسبات در کمیسیون ها و ارائه عملکرد دیوان محاسبات گذاشته شده است که بروز و ظهور آن را در ارائه گزارش به مجلس و ذینفعان شاهد هستیم و آیندگان نمی توانند پایین تر از آن عمل کنند.
آقای دکتر عادل آذر اقتدار موجود در قرائت گزارش تفریغ بودجه سال 1396 کل کشور در مجلس شورای اسلامی را حاصل اعتماد خود به مجموعه دیوان محاسبات دانست و اظهار داشت: زحمات شما در هرچه پربارتر شدن گزارش تفریغ بودجه، تحسین نمایندگان مجلس را برانگیخت و بدنبال آن پیام تشکر و قدردانی بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و صاحب نظران را دریافت کردیم.
ایشان یکی از انتقادات وارد به دیوان محاسبات کشور را طولانی شدن فرآیندهای رسیدگی بیان کرد و افزود: بازه زمانی رسیدگی در دادسرا بسیار کاهش پیدا کرده و خواب پرونده ها بسیار کوتاه شده است و تعداد پرونده های موجود در دادسرا نیز به زیر چهارصد مورد رسیده است.
رئیس کل دیوان محاسبات در پایان تاکید کرد که در حسابرسی عملکرد باید مراقبت های ویژه و بیشتری داشته باشیم تا با رعایت دقیق اصول و اخلاق حرفه ای اجرایی شود.
آقای فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشور از دیگر سخنرانان همایش بود. ایشان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات یک ساله کلیه ارکان دیوان محاسبات که تمام تلاش و اهتمام خود را به کار بستند تا ماموریت های خود را به سرانجام برسانند، ابراز داشت: تلاش همگی در قالب گزارش تفریغ بودجه جامع و بی نقض وگزارش های ضمنی به ثمر نشست و رضایت ذینفعان و عموم را به دنبال داشت.
آقای شجاعی با اشاره به محورهای همایش امسال، افزود: با وجود ظرفیت های قانونی، حسابرسی عملکرد چندان مورد توجه قرار نگرفته بود ولی در این دوره با تاکیدات رئیس کل زمینه تحقق آن فراهم شده است. بنابراین باید از تجربیات دیگران و مبانی قانونی و همچنین بستر ایجاد شده برای تحقق این نوع از حسابرسی بهره ببریم.
دادستان دیوان محاسبات کشور دلایل استقرار حسابرسی عملکرد را در سه محور، حرکت بودجه ریزی سال 1398 به سوی بودجه ریزی عملکرد، وجود مبانی و ظرفیت های قانونی و تاکیدات رئیس کل دیوان محاسبات کشور مطرح کرد و اظهار داشت: از آنجایی که در راس دیوان محاسبات کشور فردی متخصص بودجه ریزی عملکرد و صاحب نظر قرار گرفته و اهتمام زیادی برای اجرای این نوع از بودجه ریزی دارد. بنابراین همکاران نیز باید به اکتفای این سه دلیل به سوی این نوع از حسابرسی حرکت کنند.
در ادامه، آقای شجاعی به برخی از احکامی که موجب حساس شدن مجلس و افکار عمومی می شود، اشاره کرد و مدیران و مسئولان دیوان محاسبات کشور را به داشتن آمادگی در مقابل این واکنش ها دعوت نمود.
آقای دکتر مقیمی رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی در بخشی از سخنان خود ضمن اشاره به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: دیوان محاسبات کشور به دنبال عملیاتی کردن این بیانیه در حسابرسی ها و رسیدگی هاست و در راستای چشم انداز تحقق این بیانیه، ذیل چهار محور تجربه آموزی از گذشته، بهره برداری از فرصت های استفاده نشده، تمدن سازی اسلامی و زمینه سازی برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) آماده شده است.
ایشان، گزارشی از نتایج همایش سال پیش با عنوان «مروری بر همایش گذشته» را ارائه نمود و نحوه اجرای همایش را تشریح کرد.
در ادامه مراسم افتتاحیه همایش، آقای دکتر رضایی زاده استاد دانشگاه شهید بهشتی به عنوان سخنران علمی به ارائه نکات علمی و تجربی در خصوص «چالش های مدیران در مواجهه با کارکنان دشوار» پرداخت.
شایان ذکر است که همایش سالانه مدیران دیوان محاسبات کشور در روزهای چهاردهم و پانزدهم اسفند ماه با برگزاری کمیته های تخصصی در محل دیوان محاسبات کشور در حال برگزاری است.
 
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/