دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
امام محمد باقر(ع) :هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
برگزاری مراسم اختتامیه نشست سالیانه مدیران دیوان محاسبات کشور با سخنرانی آقای دکتر عادل آذر
1397/12/19

مراسم اختتامیه نشست سالیانه مدیران دیوان محاسبات کشور با حضور رئیس کل، دادستان، مستشاران، معاونان فنی، حسابرسان کل و مدیران کل ستادی و استانی دیوان محاسبات کشور روز چهارشنبه 15 اسفندماه در سالن شهید مدرس برگزار شد.
 
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل؛ در مراسم اختتامیه این نشست آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن قدردانی از زحمات برگزارکنندگان همایش، محورهای سخنرانی خود را در دو بخش 1- نگاه دیوان محاسبات به بیرون چگونه باشد و اینکه دیوان محاسبات چه ماموریتی دارد و 2- توصیه های درون سازمانی، ارائه کرد.
آقای دکتر عادل آذر در بخش اول سخنرانی خود به بیانیه گام دوم انقلاب و وظایف دستگاه های نظارتی، بخصوص دیوان محاسبات در برآورده کردن اهداف این بیانیه اشاره کرد و افزود: بیانیه گام دوم انقلاب، آینده انقلاب را احصاء کرده است و این بیانیه به گونه ای تنظیم شده است که هر کس می تواند خودش را مخاطب بیانیه بداند، وی ادامه داد در بند سه این بیانیه به اقتصاد و آسیب های ناشی از هزینه های زاید و ریخت و پاش ها در دستگا های اجرایی و همچنین در بند دیگری به بودجه بندی معیوب و نامتوازن اشاره شده است که مستقیما این موارد به دیوان محاسبات کشور بر می گردد که لازم است نظارت خود را برای جلو گیری از هزینه های زاید افزایش دهد و برای اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور همواره بودجه ریزی بر مبنای عملکرد و استقرار آن را در دستگاه های اجرایی، مطالبه و گوشزد نماید.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در ادامه اضافه کرد: در بند 4 بیانیه به حضور دائم دستگاه های نظارتی در تمامی قوای سه گانه جهت مبارزه با فساد به معنی واقعی کلمه اشاره شده است که وظیفه دیوان محاسبات را سنگین می کند و ما باید کاری کنیم که نطفه های فساد را بخشکانیم. ایشان در این زمینه به حسابرسان دیوان تاکید کرد که به سامانه های الکترونیکی ستاد، سادا و اجرایی شدن ماده 29 برنامه ششم در دولت و همچنین رصد سامانه حقوق و مزایای مدیران و کنترل های داخلی دستگاه های اجرایی برای مبارزه با فساد توجه ویژه ای داشته باشند.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور اشاره کرد و افزود: در کشور همه ارکان به این اجماع رسیده اند که نظام بودجه ریزی کشور علاوه بر قالب آن، معیوب است پس باید اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور انجام شود و برای دستیابی به این هدف کمیته ای مرکب از اساتید و صاحب نظران و کارشناسان بودجه ریزی در دیوان فعال شده است.
آقای دکتر عادل آذر در ادامه به تهیه گزارش های خاص استانی در زمینه ارزیابی عملکرد دولت های یازدهم و دوازدهم اشاره کرد و هدف از این کار را سنجش میزان انضباط اقتصادی، تحقق شعارها و اهداف و اینکه چه میزان پول در راستای تحقق شعارها خرج شده است و چه میزان اهداف تحقق پیدا کرده است، عنوان نمود.
 
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در بخش دوم سخنان خود به اهداف و چشم اندازهای درون سازمانی اشاره کرد و در این زمینه به تشریح نوع مدیریت مد نظر در دیوان، استقرار نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد در دیوان، شورای مدیران آینده، انتظارات از سیستم سنا، بیان تفاوت بین جرم و تخلف توسط همکاران دیوان در نشست ها و مجامع و تصویر سازی مثبت از دیوان محاسبات، توسط کارکنان پرداخت.
وی در تشریح سبک مدیریت در دیوان محاسبات کشور گفت: از آنجا که من همواره تاکید کرده ام ما در دیوان محاسبات اعضای یک خانواده ایم بنابراین سبک مدیریت ما نیز باید پدرانه باشد، از ویژگی های این سبک مدیریتی مشگل گشا بودن، آرامش گستر بودن و ایثار و فداکاری و تحول آفرینی است.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در ادامه به اجرایی شدن بودجه ریزی بر مبنای عملکرد در دیوان محاسبات اشاره کرد و در این رابطه از ادارات کل استانی خواست در پیاده سازی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد در دیوان محاسبات کمک نمایند.
وی در ادامه به تشکیل شورایی برای کشف استعدادهای مدیریتی آینده دیوان محاسبات اشاره کرد و هدف از آن را کشف و تهیه بانک اطلاعات افرادی که استعداد مدیریتی دارند و در دیوان محاسبات هم ماندگار هستند عنوان کرد و گفت: امیدواریم که این شورا بتواند، افراد گمنام و با استعداد مدیریتی را شناسایی و معرفی نماید.
آقای دکتر عادل آذر در ادامه به پیشرفت سامانه نظارت الکترونیکی دیوان(سنا) اشاره کرد و افزود: امسال با اجرایی شدن تفریغ بودجه الکترونیکی سال 1396 در سیستم سنا گام اول بهره برداری را برداشته ایم و اکنون باید به دنبال هوشمند سازی این سیستم باشیم.
رئیس کل دیوان محاسبات در ادامه به وظیفه کارکنان در ایجاد تصویر سازی مثبت از دیوان پرداخت و رسالت ملی کارکنان را در بیان تفاوت بین جرم و تخلف در مجامع، نشست ها و ... تشریح کرد. ایشان در این بخش از سخنان خود به اصطلاح طهارت اقتصادی که در بیانیه گام دوم انقلاب آمده است اشاره کرد و در این زمینه گفت: ملاک در ارزیابی مدیران باید طهارت اقتصادی باشد و این امر برای ما در حسابرسی ها بویژه حسابرسی عملکرد مهم است و نباید به دنبال پرونده سازی باشید.
رئیس کل دیوان محاسبات در پایان سخنان خود افزود: ما در دیوان محاسبات به دنبال مدیریت مشارکتی هستیم بنابراین اگر در هر برنامه و دستورالعملی، انتقادی دارید مطرح کنید، البته راه حل هم ارائه بدهید. وی همچنان بر اجرای دستورالعمل ها و ضوابط کاری متناسب با سند راهبردی دوم دیوان که کتاب راهنمای همه می باشد تاکید ورزیدند.
 
 
در پایان مراسم اختتامیه نشست سالیانه مدیران دیوان محاسبات کشور واحدها و کارکنان برتر دیوان محاسبات کشور در سال 1397 معرفی و از آنان تجلیل بعمل آمد. در این رابطه شعبه ششم دادیاری به ریاست آقای علیرضا جهادی، هیات حسابرسی صندوق توسعه و سازمان خصوصی سازی از معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیر بنایی، هیات حسابرسی بهداشت، زیست محیطی و توسعه پایدار از معاونت فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی و دیوان محاسبات استان های خوزستان، یزد و زنجان بعنوان واحدهای برتر معرفی شدند. همچنین در زمینه حسابرسی امور عمرانی، مدیران دیوان محاسبات استان های کرمان، اصفهان و البرز معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند. همچنین آقای بیت عفری معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیر بنایی بعنوان مدرس نمونه دیوان محاسبات کشور معرفی شد. آقای حسین علی اصغر پور از کارکنان امور مجلس بعنوان پژوهشگر برتر معرفی شد و آقای محمد کاظمی برزی از دیوان محاسبات استان تهران بعنوان پیشنهاد دهنده نمونه برگزیده شد.
 
 
در ادامه معرفی کارمندان نمونه بخش های مختلف دیوان محاسبات کشور در حوزه های مختلف ستادی و استانی، آقای احسان صمصامی بعنوان کارمند نمونه معاونت فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی، آقای محمد مهدی رضوانی فر بعنوان دادیار نمونه، آقای سلام عبدالله زاده بعنوان کارمند نمونه معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی، آقای روح الله نظری بعنوان کارمند نمونه معاونت حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه، آقای ساسان احدی کارمند نمونه معاونت امور اجرایی و پشتیبانی، آقای حمید بختیاری کارمند نمونه مرکز آموزش و برنامه ریزی، آقای مجید خسروبیگی کارمند نمونه حوزه ریاست، سرکارخانم نازنین نادر آبادی کارمند نمونه از استان تهران، سرکار خانم سمیه نجفی کارمند نمونه از استان مرکزی، آقای مرتضی امین زاده کارمند نمونه از استان مازندران، آقای حمید غلامی کارمند نمونه از استان سیستان و بلوچستان، آقای نادر اسد بختی کارمند نمونه از استان کردستان و آقای ابوالفضل حاجی نژاد کارمند نمونه از استان خراسان جنوبی معرفی شدند. در این مراسم همچنین به پاس قدردانی از زحمات کارکنان خدماتی آقای مسعود شهبازی بعنوان خدماتی نمونه دیوان محاسبات کشور معرفی شد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/