۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
نماینده ولی فقیه در قم:
برخط شدن دیوان کار بسیار مهمی است
1399/11/21 7228
.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، دکتر مهرداد بذرپاش رئیس کل و علی کامیار دادستان دیوان محاسبات کشور، در ادامه‌ سفر یک روزه به استان قم، با آیت الله سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س) و نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.
دکتر بذرپاش ضمن ارائه‌گزارشی از اقدامات 6 ماهه‌ حضور خود در دیوان محاسبات، مقابله با ترک فعل مسئولان را نیازمند فرهنگ‌سازی عمومی دانست و گفت: یکی از تلاش‌های ما کمک به اصلاح ساختار بودجه است که امیدواریم به نتیجه برسد.
رئیس کل دیوان محاسبات در تشریح علل موافقت با رد شدن بودجه پیشنهادی 1400، اظهار داشت: ما با هر تصمیمی که منجر به بروز شوک اقتصادی و بدون پشتوانه‌ اجتماعی باشد، مخالفیم و معتقدیم سال 1400 باید سال آرامش و ثبات اقتصادی باشد.
در این دیدار، آیت الله سعیدی ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته طی مدت اخیر در دیوان محاسبات، گفت: تفاوت حکومت و دولت ما با سایر دولت‌ها، هویت اسلامی و مبانی دینی ماست که لازم است در همه‌ امور مورد توجه قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان قم با ابراز خشنودی از سیاست برخط‌بودن دیوان محاسبات در دوره جدید، این اقدام را در جلوگیری از سوءاستفاده اخلالگران اقتصادی مهم دانست و افزود: یکی از مسائلی که موجب خسران و طمع می‌شود، تاخیر در بررسی‌ها و گزارشات است که بحمدالله در دیوان در حال کوتاه شدن رسیدگی‌ها است.
تولیت حرم حضرت معصومه(س) با تاکید بر اقدامات فراگیر جهادی، ترویج این روحیه در دیوان محاسبات را موجب جلوگیری از مفاسد بودجه‌ای و بهره‌مندی از نصرت الهی دانست.
آیت الله سعیدی با انتقاد از آنانی که با وعده‌های 100 روزه، کشور را به شرایط فعلی رسانده‌اند، بر اخلاص در کارها تاکید کرد و گفت: عده‌ای چون از غیرتمندی شما مطلع بودند و می‌دانستند با حضور شما اقدامات موثری اعمال خواهد شد، مشغول تخریب شدند اما تلاششان به جایی نرسید.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal