۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
دادستان دیوان محاسبات در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات گلستان:
همکاری نزدیک مدیران اجرایی با دیوان محاسبات موجب افزایش ریسک پذیری خواهد شد
1400/02/05 3554
.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، علی کامیار دادستان دیوان محاسبات در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سابق و جدید دیوان محاسبات استان گلستان ضمن آرزوی قبولی عبادات در این ماه مبارک، با تاکید بر اینکه مبنای بودجه ریزی در استان ها باید با توجه به ظرفیت های خاص آن منطقه جهت عمران و آبادانی باشد، گفت: دیوان محاسبات از عدم مصرف بودجه‌ها و برگشت آنها از استان‌های محروم به خزانه ناراضی است. این بودجه‌ها برای پیشرفت این مناطق اختصاص یافته است و باید در محل مشخص قانونی هزینه شوند.
دادستان دیوان محاسبات با بیان اینکه همکاری نزدیک مدیران اجرایی با دیوان محاسبات موجب افزایش ریسک پذیری آنها خواهد شد، افزود: به روز شدن حسابرسی دیوان محاسبات در ارائه گزارش به موقع تفریغ بودجه و تهیه گزارشات حسابرسی نقش به سزایی در بودجه ریزی کلان خواهد داشت.
وی همچنین دادسرا را درکنار ارکان حسابرسی دیوان محاسبات دانست و ابراز نمود: دادسرای دیوان محاسبات در صورت احراز تخلف از سوی مسئولین و عدم پاسخگویی نسبت به عملکرد خود، با آنها برخورد خواهد کرد.
در این مراسم، روح الله اکبری مدیرکل هماهنگی استان‌های دیوان محاسبات ضمن تشریح سیاست ها و رویکردهای جدید دیوان محاسبات در خصوص نحوه احصاء موضوعات اولویت دار و اثر گذار نمودن نظارت دیوان از طریق ارتباط مستمر با بدنه مردمی و نخبگان و همچنین کارآمدسازی نظارت از طریق برخط نمودن نظارت و استفاده از فن آوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی در هوشمند سازی، توجه به نگاه مبتنی بر آمایش سرزمینی و ارائه گزارشات به هنگام و مفید به ذینفعان کلیدی دیوان نکاتی را اشاره کرد و گفت: آثار و پیامد این شیوه نظارت می بایست در افزایش رضایتمندی مردم، ارتقای سرمایه اجتماعی دیوان محاسبات و نظام مقدس جمهوری اسلامی خود را نشان دهد .
در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات حسینی زاده مدیر کل سابق دیوان محاسبات استان گلستان، غلامحسین زارعی بعنوان مدیرکل جدید استان معرفی شد.
در ادامه، زارعی رسالت اصلی دیوان محاسبات را تقویت و افزایش اعتماد عمومی عنوان کرد و افزود: ذینفعان واقعی گزارشات دیوان محاسبات مردم هستند که به حول و قوه الهی تلاش خواهیم کرد تا در قالب برنامه های عملیاتی که تدوین خواهیم کرد، زمینه تحقق شعار محوری دیوان محاسبات یعنی مردم پایه بودن را فراهم نماییم .
گفتنی است علی کامیار دادستان دیوان محاسبات در ادامه سفر به استان گلستان، با استاندار گلستان نیز دیدار کرد و گفت: نتیجه حسابرسی دیوان محاسبات باید در زندگی مردم تاثیر مثبت داشته باشد.
کامیار رویکرد کمک به جذب حداکثری اعتبارات و حمایت از تولید و صنایع تولیدی را در راستای شعار سال مقام معظم رهبری دانست و تاکید کرد که دیوان محاسبات کشور آماده کمک به دستگاه های اجرایی در این زمینه است.
استاندار گلستان نیز جایگاه دیوان محاسبات را در کنار دستگاه های اجرایی دانست و از کمک های مشاوره ای دیوان محاسبات در سنوات گذشته تشکر کرد.


  • گلستان_0
  • گلستان_1
  • گلستان3_0

مشاهده نظرات ( 0)
پربازدیدترین
آخرین اخبار
Powered by DorsaPortal