۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
با پیگیری های دیوان محاسبات استان کرمانشاه
سیلوی بتنی 5000 تنی شهرستان سنقر و کلیایی به بیت المال بازگشت
1400/03/01 1632
.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، دیوان محاسبات استان کرمانشاه با هدف اعمال کنترل و نظارت مستمر مالی به منظور حفاظت از بیت المال، همچنین در راستای بررسی عدم تحقق اهداف واگذاری ها مطابق با سیاست های کلی اصل(44) قانون اساسی، قرارداد واگذاری سیلوی سنقر را که با تخلفات متعدد در تضییع حقوق بیت المال، فقدان اعتبار قیمت پایه، نحوه واگذاری و... بوده است، حسابرسی و با کمک دستگاه قضا موفق به بازگشت این سیلو به بیت المال شد.
طبق این حسابرسی ها، ارزش عرصه و اعیان سیلو سنقر به انضمام ارزش تجهیزات موجود در محل حدود 12 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است در حالی که این سیلو با عرصه کل 20 هزار متر مربع با قیمت پایه حدود 4 میلیارد و 500 میلیون تومان و با شرایط 15٪ نقد و مابقی با اقساط 12 ماهه طی 6 سال به مزایده گذاشته شده و با مبلغ پیشنهادی حدود 5 میلیارد و 500 میلیون تومان واگذار شده است.
به دلیل تفاوت فاحش در قیمت واگذاری سیلوی سنقر با ارزش واقعی آن، گزارش این تخلف به دادسرای دیوان محاسبات کشور ارسال و با پیگیری های دیوان محاسبات، شعبه 21 مجتمع قضایی شهید بهشتی تهران، حکم به فسخ رای صادره از سوی هیات داوری و تایید و تنفیذ فسخ قرارداد واگذاری سیلوی سنقر داد.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal