۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
گزارش سفر مدیرکل هماهنگی امور استان ها و مدیرکل آموزش و بهسازی منابع انسانی دیوان محاسبات به استان اردبیل
1400/04/01 1049
.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، روح الله اکبری مدیرکل هماهنگی امور استان ها و مظفری مدیرکل آموزش و بهسازی منابع انسانی در سفر یک روزه به استان اردبیل، با کارکنان دیوان محاسبات استان دیدار کردند.
در این جلسه، اکبری سند راهبردی دیوان محاسبات کشور در برنامه پنج ساله سوم را تشریح و بیان داشت: سند راهبردی دیوان محاسبات متناسب با آخرین تغییر و تحولات دنیا و دیوان محاسبات سایر کشورها و شناسایی چالش های برنامه های راهبردی سنوات قبل و همچنین گام دوم انقلاب اسلامی تهیه شده و دارای 8 هدف، 26راهبرد و 76 پروژه بوده که براساس اهمیت و معیارهای سازگاری رتبه بندی شده است که راهبردها را می توان در سه قالب جهت ساز یا رویکردی، قابلیت ساز یا توانمند سازی و منفعت ساز یا عملیاتی طبقه بندی نمود.
وی در ادامه سخنان خود، دغدغه های دیوان محاسبات استان ها را مشکلات مربوط به سامانه سنا، عدم ارتباط با سامانه های سایر دستگاه های اجرایی مانند سازمان برنامه و بودجه، امور اقتصادی و دارایی و ... عنوان نمود و گفت: دیوان محاسبات باید رویکرد اجتماعی سازی و مردم پایه کردن را نهادینه نماید و از فناوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی استفاده نموده و با مهندسی مجدد فرآیندها و جوان سازی و پویاسازی سیستم ها و برگزاری آموزش های لازم در این زمینه به گونه ای حرکت نماید که دیوان به یک سازمان سرآمد و کارآمد بین دستگاه های نظارتی داخلی و خارجی تبدیل گردد و نتایج و آثار این نظارت اثربخش و کارآمد در افزایش کیفیت زندگی مردم و ارتقا و تعالی نظام حکمرانی و مدیریت کشور مشهود و ملموس باشد و در نهایت منجر به افزایش اعتماد، اعتبار و سرمایه اجتماعی نظام گردد .
در ادامه، مظفری با تشریح نظام جامع آموزشی دیوان محاسبات کشور گفت: آموزش از اولویت های ما در دیوان محاسبات به شمار می رود و هدف ما این است که حسابرسان قبل از اعزام به دستگاه های اجرایی تخصصی مانند سازمان امور مالیاتی، تخصص و مهارت های لازم را کسب نمایند.
وی افزود: نتایج آزمون ارتقاء و انتصاب نشان می دهد که در موضوعات «نظام حسابداری تعهدی»، «استانداردهای حسابداری بخش عمومی»، «قانون برگزاری مناقصات و مقررات و ضوابط حاکم بر طرح های عمرانی» و «قانون محاسبات عمومی کشور» میزان پاسخ گویی همکاران نسبت به سایر موارد کمتر بوده و نیاز به آموزش بیشتری داریم.
در ابتدای این جلسه، اسحاقی مدیرکل دیوان محاسبات استان حسابرسی را سیستماتیک دانست و بیان کرد: برای این که به تکالیف خود عمل کنیم و سهمی در پیشرفت جامعه داشته باشیم، باید دارای برنامه، نظم و انضباط اداری و مالی باشیم و در این زمینه آموزش های لازم را را فراگیریم.
در حاشیه این سفر، اکبری و مظفری با حضور در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ضمن دیدار با مدیرکل دستگاه اجرایی یاد شده و هیات حسابرسی مستقر در آن، از مجموعه بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی نیز بازدید کردند.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal