۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
گزارش مراسم معارفه و تکریم مدیران کل دیوان محاسبات استان ایلام
1400/04/19 2847
.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، جلسه معارفه و تقدیر مدیران کل دیوان محاسبات استان ایلام با حضور علی کامیار دادستان دیوان محاسبات، روح الله اکبری مدیرکل هماهنگی استان ها، نوذری استاندار ایلام، فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی و برخی از مدیران استانی برگزار شد.
 
 

دادستان دیوان محاسبات کشور:
بیش از 1200 گزارش تخلف از استان ها به دیوان محاسبات ارسال شده است


در این نشست، کامیار با اشاره به رویکرد جدید دیوان محاسبات بر پایه رفتار فنآورانه و مردم پایه، گفت: تلاش ما بر این است که تا با شفاف سازی ها مردم را در جریان گزارش ها قرار دهیم.
وی با بیان اینکه طبق گزارش تفریغ بودجه سال 1398 کل کشور 1200 گزارش از استان ها به دیوان محاسبات کشور ارسال شده است که 400 مورد از این گزارش ها مربوط به بحث سامانه ها است، اضافه کرد: هرچه قدر گزارش های دیوان محاسبات کشور از عملکرد مالی دستگاه ها شفاف باشد اعتماد مردم بیشتر می شود. دیوان محاسبات باید در تلاش باشد اعتماد مردم افزایش یابد تا هم مطالبه گری مردم از دستگاه ها تقویت شود و هم راه کمک کننده به دیوان محاسبات باز شود.
دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: حسابرسی ترک فعل مدیران یکی دیگر از اولویت های مهم دیوان محاسبات است و اگر مسئولی نتواند انتظارات مورد نظر را برآورده کند و مرتکب ترک فعل شود توسط دیوان محاسبات مورد پیگیری قرار می گیرد. البته در کنار توجه دقیق به مساله ترک فعل از ریسک پذیری مدیران دولتی برای بهبود وضعیت اقتصادی، اشتغال و توسعه کشور کاملا حمایت می کنیم.
وی تاکید کرد: دیوان محاسبات و مجلس شورای اسلامی در اوج همکاری متقابل قرار دارند و همکاری دو سویه مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات سبب می شود تا شاهد تصویب یک بودجه عملیاتی و کاربردی در سال های بعدی باشیم.
کامیار اظهار داشت: عده قلیلی هستندکه با سوء استفاده، عملکرد نیروهای پرتلاش را زیر سوال می برند، اما ما امیدواریم دیوان محاسبات از سند رسی به رسیدگی هوشمند برسد تا جلوی تخلف را بگیریم نه اینکه پس از انجام تخلف دنبال مچ‌گیری باشیم.
 

 
رو ح الله اکبری مدیرکل هماهنگی استان های دیوان محاسبات:
دیوان محاسبات باید در حل مسائل جامعه گره گشا باشد

در ادامه، اکبری در دیدار با همکاران دیوان محاسبات استان ایلام، گفت: دیوان محاسبات استان ها باید از طریق نظارت و کنترل فعال و برخط به جای منفعل و گذشته نگر و با استفاده بهینه از سرمایه انسانی باهوش اجتماعی بالا مسائل مردمی و منطقه ای را به موقع تشخیص داده و با مهارت و تجارب بالای مالی_ محاسباتی و فنی وارد عمل شود و در حل مسائل جامعه گره گشا باشد .
وی افزود: دیوان محاسبات استان ها با جوان سازی و پویاسازی ساختارها، رویه ها و فرآیندها و بکارگیری فناوری های نوین از جمله فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی و اتصال و تبادل اطلاعات با سامانه های اطلاعاتی دستگاه ها، تقویت نظام های کنترل داخلی دستگاه های اجرایی و ایجاد بستر مناسب برای افزایش مشارکت مردم و تشکل های مردمی در امر نظارت، نقشی موثر، الهام بخش، تحرک آفرین و باورساز و پیشروداشته باشد به گونه ای که بدون افزایش چشمگیر تعداد مستخدمین بتوان خدمات عمومی و خدمات گیرندگان را توسعه کیفی و کمی داد .
 
 
نوذری استاندار ایلام:
دستگاه های اجرایی باید به دستگاه های نظارتی توجه ویژه داشته باشند

در ادامه، استاندار ایلام با بیان اینکه همدلی خوبی بین دستگاه های نظارتی، شورای تامین، ائمه جمعه و سایر دستگاه ها وجود دارد، ابراز داشت: اگر مدیری قدرت ریسک نداشته باشد، دچار روزمرگی می شود. باید مسیر توسعه، اجرای قانون و خدمتگذاری را هموار کنیم و از سویی هم اگر جایی احساس تخلفی وجود دارد، قبل از کامل شدن چرخه تخلفات جلوی آن را گرفت و اجازه نداد تخلف شکل بگیرد و مدیری بدون توجه به دستگاه های نظارتی بیت المال را تضییع کند. دستگاه های اجرایی باید به دستگاه های نظارتی توجه ویژه داشته باشند.


فلاحی نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی:
دیوان محاسبات بعنوان بازوی توانمند مجلس در مبارزه با فساد مسئولیت خطیری دارد

خانم فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: فساد مالی عمده ترین فساد کشور است و دیوان محاسبات بعنوان بازوی توانمند مجلس در این حوزه مسئولیت خطیری دارد.
وی افزود: مدیرکل دیوان محاسبات استان باید تلاش کند که دیوان ابزاری برای رسیدن به مطامع شخصی افراد تبدیل نباشد و همواره در چارچوب قانون حرکت کند.
فلاحی گفت: ما انتظار داریم دیوان محاسبات به خانه عدالت خواهی مردم تبدیل شود و مدیرانی که بیت المال برای آنها مهم است و توانمند هستند باید مورد حمایت قرار گیرند و با مفسدان نیز برخورد شود.

 
تکریم و معارفه مدیران کل دیوان محاسبات استان ایلام
در این جلسه، محمدرضا پورافغان مدیرکل جدید معرفی و از محمدی منش مدیرکل سابق دیوان محاسبات استان ایلام تقدیر و تشکر شد.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal