۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:
گزارشات مستمر دیوان محاسبات از بودجه سالجاری کاهش انحرافات را بدنبال دارد
1400/07/08 1629
.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور، خدابخشی نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ایسنا، گفت: تهیه گزارش‌های مستمر دو ماهه بودجه سالجاری از سوی دیوان محاسبات کشور باعث کاهش انحرافات بودجه‌ای و اجرای بهتر آن می‌شود.
وی تصریح کرد: باید وفاقی در مجلس ایجاد شود که قبل از بررسی بودجه پیشنهاداتی که دیوان محاسبات ارائه می‌دهد، در نظر گرفته شود و احکامی که فاقد عملکرد است و یا احکامی که منجر به تشکیل پرونده زیاد می‌شود، در قانون بودجه سال بعد اصلاح شود.
خدابخشی اضافه کرد: برای اینکه گزارش دیوان محاسبات اثربخش‌تر باشد یک سیستم رتبه‌بندی در این دیوان برای گزارش تفریغ بودجه ایجاد شود و بر اساس شاخص‌های تخصصی و گزارش‌هایی که به مجلس تحویل داده می‌شود بفهمیم کدام دستگاه اجرایی و وزارت‌خانه به شاخص‌های تخصصی دیوان محاسبات بهتر عمل می‌کند.
وی بیان کرد: امکانی فراهم شود تا وضعیت وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی پایش شود و در طول سال ببینیم که عملکرد آن‌ها به سمت بهتر شدن است یا خیر.
نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: اگر سیستمی طراحی شود باعث می‌شود گزارش‌ها بهتر دیده شود و عملکرد بهتری برای بودجه داشته باشیم و فضای مثبتی بین وزارتخانه‌ها ایجاد شود و انحرافات بودجه‌ای به حداقل برسد.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal