۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
دادستان دیوان محاسبات در جلسه هیات عمومی با رئیس قضا:
با تلاش‌های اخیر، 9 هزار و 752 میلیارد تومان به خزانه برگشت داده شده است / 8 مسئول متخلف حکم انفصال دایم از خدمت دریافت کردند
1400/10/15 1316
.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور، در جلسه هیات عمومی دیوان محاسبات کشورکه با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد، علی کامیار دادستان دیوان محاسبات ضمن عرض تسلیت شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی گفت: از حضور رئیس قوه قضائیه در دیوان محاسبات کشور که ناشی از عزم جدی ایشان در مبارزه با مفاسد است، تشکر می کنم.
وی خاطر نشان کرد: در بند (5) فرمان 8 ماده ای مقام معظم رهبری در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی، بر همکاری صمیمانه بخش های مختلف نظارتی در سه قوه از قبیل سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات کشور و وزارت اطلاعات، تاکید شده است تا نقاط دچار آسیب در گردش مالی و اقتصادی کشور را به درستی شناسایی و محاکم قضایی و مسئولان آسیب زدایی در هر مورد را یاری رسانند.
علی کامیار ادامه داد: در دوره ریاست دکتر بذرپاش، فعالیت ها دو چندان شده و اقدامات موفقیت آمیزی داشته‌ایم که این موفقیت حاکی از اراده و پیگیری‌های همکاران دیوان محاسبات بوده است.
وی گزارش داد: از تاریخ شروع دوره جدید در دیوان محاسبات (مردادماه 1399) تاکنون 2052 پرونده تشکیل، 1867 پرونده تعیین تکلیف شده و 408 پرونده به نتیجه رسیده است. در حدود 9 هزار و 750 میلیارد تومان به خزانه برگشت داده شده است که رشد 7 برابری نسبت به دوره مشابه قبلی را نشان می دهد. نتایج وصولی آراء 1200 میلیارد و وصولی حقوق دولت از معادن که تا سال 1399 معطل مانده بود، در حدود 8 هزار میلیارد تومان بوده است. همچنین دیوان محاسبات کشور در ورود به ترک فعل ها بسیار موفق بوده است.
دادستان دیوان محاسبات کشور افزود: با نگاهی به عملکرد هیات های مستشاری دیوان محاسبات کشور می توان گفت که از مردادماه سال 1399 تا دیماه 1400 تعداد 399 تذکر کتبی و درج در پرونده استخدامی، تعداد 235 مورد تذکر در راستای اجرای دقیق قوانین و مقررات، 753 موردکسر حقوق، 41 مورد انفصال از خدمات دولتی از یک ماه تا یک سال، 445 مورد جبران ضرر و زیان وارده، 8 مورد انفصال دائم از خدمت، 2 مورد ارائه گزارش به مجلس شورای اسلامی و 21 گلاسه پرونده ارجاع به محاکم قضائی انجام شده است.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal