۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
ذره‌بین دیوان محاسبات بر یکی از طولانی‌ترین پروژه‌های عمرانی کشور / بیمارستان 313 تختخوابی شهریار منتظر مدیریت جهادی است
1400/11/25 936
.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، با هدف تحقق سیاست محوری کاهش قیمت تمام شده هزینه‌های عمومی و خدمات و مقابله با ترک فعل‌ها، پروژه ‌احداث بیمارستان 313 تخت خوابی شهرستان شهریار با حضور مسئولانی از دیوان محاسبات و مقامات منطقه‌ای مورد بازدید قرار گرفت.

در حاشیه‌ این بازدید، نامداری مدیرکل دیوان محاسبات استان تهران با تاکید بر نهضت کاهش قیمت تمام شده که در دستورکار دیوان محاسبات قرار دارد، اعلام کرد: باعث تاسف است که قیمت تمام شده این پروژه‌ی 30 ساله با لحاظ قراردادهای جدید و پرداخت‌های انجام شده و برآورد تجهیزات به حدود هزار میلیارد تومان می‌رسد در حالی‌که بیمارستان هزار تختخوابی میلاد تهران که اواخر دهه 70 و با بیش از 3 برابر ظرفیت نسبت به این پروژه، شروع شده بود، در سال 1380 با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان افتتاح شد. این تفاوت عجیب در قیمت تمام شده میان 2 پروژه، ناشی از سهل انگاری، تسامح و عدم مطالعات صحیح توجیهی و مالی، تصمیمات نادرست مسئولان وقت و ترک فعل برخی از آنها بوده است که با متخلفین و مرتکبین برخورد قانونی خواهد شد.
مدیرکل دیوان محاسبات استان تهران از نمایندگان مجلس، استاندار و مسئولین شهرستان شهریار که اهتمام ویژه برای اتمام این پروژه و تامین اعتبار آن را دارند، تشکر کرد و اعلام نمود: برآورد می‌شود با تامین اعتبار انجام شده در مدت قرارداد، ظرف مدت 10 ماه آینده این بیمارستان تجهیز و آماده بهره برداری شود.

در ادامه، میثم نادی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، ضمن ابراز تاسف از تاخیر طولانی در اتمام این پروژه و ظلم بزرگی که در حق مردم شهریار رفته است، نگاه دیوان محاسبات را حمایت از اتمام پروژه‌های نیمه تمام در راستای کاهش اتلاف بیت المال دانست و گفت: پروسه‌ی زمانی طولانی، هدررفت بیت المال و افزایش 100 برابری قیمت تمام‌شده‌ی آن، این بیمارستان را مایه عبرت همگان کرده است.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور در همین زمینه از تدبیر صحیح آیت الله رئیسی ریاست محترم جمهور در اولویت بخشی به پایان پروژه‌های نیمه‌تمام تشکر کرد.
میثم نادی با تشریح سیاست محوری دکتر بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور در خصوص اجتماعی‌سازی نظارت‌ها، افزود: ما به دنبال بررسی و رفع مشکلات مردم هستیم و این بیمارستان، که حالا در مراحل پایانی ساخت قرار دارد، باید هرچه سریعتر تجهیز و مورد بهره برداری قرار گیرد و پروسه‌ی تجهیز آن نیازمند مدیریت جهادی است و نباید بیش از این، مردم شهریار را چشم انتظار نگه دارد.

لازم به ذکر است کلنگ ساخت بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی(ره) شهریار در سال 1372 و توسط رئیس جمهور وقت به زمین خورده است و 2 بار دیگر نیز، توسط روسای جمهوری وقت مراسم کلنگ‌زنی داشته است که آخرین سال در سال 1393 بوده است.
در بازدید امروز، علاوه بر مسئولان دیوان محاسبات، حق وردی نماینده مردم شهریار، طاهری فرماندار این شهرستان و نمایندگانی از استانداری تهران و دانشگاه علوم پزشکی نیز حضور داشتند.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal