۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
تودیع و معارفه مدیرکل سابق و جدید دیوان محاسبات زنجان با حضور دادستان دیوان محاسبات کشور
1401/02/19 1045
.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، علی کامیار دادستان و روح الله اکبری مدیرکل هماهنگی امور استان های دیوان محاسبات کشور در سفر به استان زنجان، با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار زنجان دیدار و در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان و جلسه دیدار با کارکنان دیوان محاسبات زنجان حضور یافتند و به تکریم مدیرکل سابق و تودیع مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان پرداختند.

علی کامیار در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به تبیین شعار «دیوان فناورانه مردم پایه» پرداخت و به مصادیق آن از جمله راه اندازی و توسعه سامانه سنا و راه اندازی سامانه 198 اشاره نمود. 
وی یکی از اهداف دادسرای دیوان محاسبات را پیشگیری از وقوع تخلفات بیان کرد و با اشاره به استقبال نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پیشنهادات کارشناسی دیوان محاسبات در کمیسیون های مربوطه، به بیان نکاتی در خصوص مبارزه با ترک فعل و نقش شتاب دهندگی دیوان محاسبات در انجام وظایف دستگاه های اجرایی پرداخت.

دادستان دیوان محاسبات افزود: برای جلوگیری از سیاه نمایی معاندین و مخالفین در برجسته سازی بعضی انحراف‌های مالی در دستگاه های اجرایی، لازم است دیوان به عنوان مرجع اصلی در خبر رسانی در این زمینه معرفی شود.

در این جلسه، روح الله اکبری نیز مطالبی پیرامون سیاست های منطقه ای و استانی این نهاد نظارتی از جمله لزوم توجه جدی به آمایش سرزمین در حوزه منطقه ای و استانی، نظارت در خدمت توسعه و پیشرفت استان، توجه جدی به شناخت و کمک به حل مسائل استانی بیان کرد و یکی از ملاک های انتخاب مدیران کل جدید استان ها را همسویی و توانمندی برای اجرای این سیاست ها و ارتقای نظام مالیه عمومی کشور و استان خواند.

در خاتمه جلسه، از زحمات بازگشا مدیرکل سابق دیوان محاسبات استان زنجان تقدیر شد و رضوانی فر به عنوان مدیرکل جدید این اداره کل معرفی شد.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal