دیوان محاسبات کشور
/ Divan News
/
/
/
سفر رئیس کل دیوان محاسبات کشور به استان چهارمحال و بختیاری
1398/05/15

آقای دکتر آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور در ادامه سفرهای استانی خود، به همراه آقای عمرانی معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه و آقای داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی به استان چهارمحال و بختیاری سفر نمود. در مراسم استقبال از ایشان، استاندار، معاونین استاندار، اعضای شورای دستگاه های نظارتی، جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی، مدیرکل، معاونین و کارکنان دیوان محاسبات استان حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، در این سفر آقای دکتر عادل آذر پس از دیدار با استاندار و حضور در گلزار شهدای شهرکرد و ادای احترام به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در جلسه شورای اداری استان که با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد، استاندار و معاونین ایشان، آقای دکتر کاظمی عضو کمیسیون بودجه و محاسبات و آقای دکتر خالدی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اداری تشکیل گردید، حضور یافت. در ابتدای این جلسه، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد، حضور آقای دکتر آذر و هیات همراه در استان چهارمحال و بختیاری را خیر مقدم عرض نمود و اظهار امیدواری کرد که سفر ایشان منشاء خیر و برکت برای استان باشد.

در ادامه، آقای دکتر عادل آذر ضمن تشریح شعار محوری دیوان محاسبات مبنی بر نظارت مستمر پیشگیرانه، هدایت گرانه و مقتدرانه و توصیه به رعایت  اصول حرفه ای و تخصصی اظهار داشت: در دیوان محاسبات کشور، تلاش بر این است که به توسعه کشور کمک شود و بر همین اساس دیوان محاسبات، عملکرد نظارتی خود را بر این محور قرار داده  است. ایشان بیان کرد که دیوان محاسبات با توجه به تجربیات نظارتی خود به عنوان مشاوری امین در کنار دستگاه های اجرایی قرار دارد و یکی از سیاست های دیوان محاسبات پاسداری از مدیران دستگاه های اجرایی به عنوان گنجینه گرانبهای سرمایه انسانی از طریق آموزش و مشاوره می باشد. آقای دکتر عادل آذر بر استفاده درست از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت(ستاد) و سامانه اموال دستگاه های اجرایی(سادا) از سوی دستگاه های اجرایی و اهمیت طرح آموزش قوانین و مقررات به مدیران اجرایی تاکید نمود.

 
 

همچنین آقای نوروزنژاد مدیرکل دیوان محاسبات استان ضمن عرض خیرمقدم به آقای دکتر عادل آذر و هیات همراه و مدعوین، به جایگاه و شرح وظایف دیوان محاسبات کشور طبق اصول 54 و 55 قانون اساسی اشاره نمود. سپس استاندار چهارمحال و بختیاری از نقش سازنده و سیاست های پیشگیرانه و هدایتگرانه دیوان محاسبات کشور و اجرای طرح آموزشی بینا با حضور  300 نفر از مدیران و مسئولان مالی دستگاه های اجرایی استان در این دوره آموزشی تقدیر و تشکر کرد و به تشریح مسائل استان پرداخت.

در ادامه این سفر، آقای دکتر عادل آذر و هیات همراه به اتفاق استاندار، معاونین ایشان و مدیرکل دیوان محاسبات استان از کارخانه فولاد سفید دشت و طرح های توسعه ای آن و کارخانه ورق خودرو بازدید نمود و از نزدیک با نحوه کار و مسائل و مشکلات مالی این پروژه ها آشنا شد. در انتهای سفر، رئیس کل به همراه معاونین در نشست صمیمی با کارکنان دیوان محاسبات استان، ضمن استماع مسائل و نقطه نظرات همکاران به سوالات آنان پاسخ داد.

 
/ /