دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
گمان نیکو به خدا داشتن این است که امید به هیچکس جز او نداشته باشی و از هیچ چیز جز گناهت نترسی :امام صادق علیه‌السلام        سال 1399سال جهش تولید      کسانی که دست‌اندرکار هستند جوری عمل کنند که تولید ان‌شاء‌الله جهش پیدا کند و یک تغییر محسوسی در زندگی مردم ان‌شاء‌الله به وجود بیاورد.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان سیستان و بلوچستان معرفی شد
1398/11/27
مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سابق و جدید دیوان محاسبات استان سیستان و بلوچستان با حضور آقای عمرانی معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه، آقای شمس مدیرکل هماهنگی استان ها، معاون سیاسی و امنیتی استاندار، مدیرکل بازرسی استان و جمعی از مسئولان دستگاه های نظارتی و اجرایی استان در سالن خاتم استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد.
 
 
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل؛ در این مراسم، آقای عمرانی معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور یکی از مشکلات اساسی حوزه اداره کشور و مدیریت آن را ضعف قوانین و عدم آگاهی مدیران به وظایف خویش خواند و افزود: مدیران باید صلاحیت فنی لازم را برای انجام کار داشته باشند و از مولفه هایی چون شجاعت، تصمیم گیری صحیح و به موقع جهت جلوگیری از وارد شدن خسارت به بیت المال برخوردار باشند. این در حالی است که بسیاری از مدیران از شرح وظایف خود آگاه نیستند و باید در این زمینه اقدامات مثبتی صورت پذیرد.
آقای عمرانی تاکید کرد که تمام اموال عمومی نزد ما امانت است. لذا باید بدانیم دیوان محاسبات کشور حافظ بیت المال نیست بلکه خود مدیران حافظ بیت المال هستند و دیوان محاسبات کشور تنها بر حفظ این امانت نظارت می کند.
سپس آقای زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان به ایراد سخن پرداخت و ساختار اداری اجرایی کشور را نظامی بروکراتیک، خسته، پرپیچ و خم، غیرشفاف و فساد زا خواند. وی در ادامه تاکید کرد که کشور ما تک مجلسی و قوانین موجود نیز بعضاً طرح محور می باشد.
در ابتدای این مراسم، آقای مسعود کاشی مدیرکل سابق دیوان محاسبات استان ضمن عرض خیرمقدم به حضار و تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) گزارشی از عملکرد دیوان محاسبات استان را بیان نمود. ایشان به برگزاری جلسات فنی و تخصصی در حوزه های مختلف حسابرسی و مالی، برگزاری جلسات تعاملی با دستگاه های اجرایی در جهت پیشگیری از تخلفات مالی، شرکت در جلسات شورای نظارتی دستگاه های اجرایی در خصوص موضوعات مهم و چالشی استان، کمک به جذب هرچه بهتر اعتبارات در استان با توجه به محدودیت های سال مالی، کمک در جهت تحقق وصول درآمدهای مالیاتی و گمرکی استان، برگزاری آموزش های پودمانی جهت دستگاه های اجرایی و بازدید از پروژه های عمرانی استان اشاره نمود و در پایان از همت و تلاش همکاران دیوان محاسبات استان سیستان و بلوچستان و از همه مدیران و ذیحسابان دستگاه های اجرایی تشکر کرد.
در پایان مراسم، طی حکمی از سوی رئیس کل دیوان محاسبات کشور آقای ابراهیم ویسی به عنوان مدیرکل جدید دیوان محاسبات سیستان و بلوچستان منصوب و از زحمات آقای مسعود کاشی مدیرکل سابق دیوان محاسبات استان قدردانی شد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/