دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند و حلال از شکرش باز ندارد .امام علی (ع).                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
جلسه هم اندیشی حوزه معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیر بنایی برگزار شد
1397/11/13

جلسه هم اندیشی حوزه معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیر بنایی با هدف بررسی برنامه های آینده این معاونت در جهت دستیابی هرچه بهتر به سیاست های دیوان محاسبات کشور با حضور آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات، آقای بیت عفری سرپرست معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیر بنایی، مدیران و حسابرسان کل، حسابرسان و کارکنان این معاونت روز دوشنبه 8 بهمن ماه برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن حضور در جمع کارکنان حوزه معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیر بنایی، این معاونت را مهم و کلیدی توصیف کرد و در ادامه به قرائت تفریغ بودجه سال 1396در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و در این زمینه افزود: این گزارش نتیجه کار، تلاش و زحمات بخش های حسابرسی است که توسط اینجانب در صحن مجلس قرائت می شود. ایشان در ادامه به اهمیت یافتن گزارش تفریغ بودجه در نزد افکار عمومی ظرف سه سال اخیر اشاره کرد و این موضوع را نتیجه سیاست های دوره جدید دیوان محاسبات دانست که با هدفگذاری در برنامه جامع دیوان محاسبات پیش بینی شده است و در راستای تاثیر گذاری بیشتر نظارت دیوان محاسبات می باشد.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور اضافه شدن بخش حسابرسی عملکرد به گزارش تفریغ بودجه سال 1396 را گامی مثبت در جهت غنی تر شدن این گزارش دانست و افزود: باید تلاش کنیم دستور العمل ها و استانداردهای حسابرسی عملکرد را پیاده سازی کنیم تا نقایص آن مشخص و در جهت اصلاح آنها برنامه ریزی کنیم.
آقای دکتر عادل آذر همچنین به ظرفیت بالای سیستم سنا اشاره کرد و افزود امسال گزارش تفریغ بودجه سال 1396 در بستر سیستم سنا انجام شد اما توجه داشته باشیم این همه ظرفیت سیستم سنا نیست و باید تلاش کنیم در راستای رسیدن به موضوع هوشمندی نظارت باید گزارشگری، حسابرسی و نظارت در این بستر انجام شود.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در ادامه سخنان خود از تلاش های آقایان اشراق و صفایی نسب بعنوان معاونت های پیشین این حوزه که این معاونت را شاداب نگه داشته اند، تشکر و قدردانی کرد و در پایان به فرارسیدن ایام الله دهه فجر اشاره کرد و گفت هر کس برای دفاع از نظام، وظیفه اش را به درستی انجام دهد و ضمن نقد منصفانه، با حضور در مراسم شکوهمند 22 بهمن از نظام و انقلاب دفاع کنیم.
در ادامه این جلسه آقای بیت عفری سرپرست معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی ضمن خیر مقدم به مدیران، حسابرسان کل و حسابرسان حوزه، هدف از برگزاری جلسه را تعیین راهبردها و برنامه های آینده معاونت در تطابق با سیاست های دیوان محاسبات و پرداختن به مسائل فنی و موضوعات هیات های حسابرسی برشمرد.
 
آقای بیت عفری سخنان خود را در راستای رسیدن به اهداف دیوان محاسبات کشور با طرح سه سئوال اساسی وظیفه ما چیست؟ چه کار می کنیم؟ و چه کاری باید انجام دهیم؟ ادامه داد و به بیان نقطه نظرات خود در پاسخ به این سئوال ها که منجر به رسیدن اهداف سازمانی می شود، پرداخت.
سرپرست معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیر بنایی در پایان سخنان خود به مسائل اداری و پشتیبانی نیروی انسانی در حوزه اشاره کرد و در این راستا گفت: من تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت معیشتی و اداری کارکنان حوزه به کار خواهم بست.
در ادامه این جلسه مدیران کل و تعدادی از حسابرسان کل حوزه معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیر بنایی به بیان خلاصه ای از عملکرد حوزه خود و مشکلات و موانع پیش روی این حوزه ها به ویژه در زمینه اداری و پشتیبانی پرداختند.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/