دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند و حلال از شکرش باز ندارد .امام علی (ع).                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در سفر به استان هرمزگان:
راهبرد دیوان محاسبات کشور آن است که «نظارت در خدمت توسعه کشور» قرار گیرد
1397/11/14
آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور با همراهی آقای دکتر مقیمی رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی و همچنین آقای حیدری مدیرکل حوزه ریاست به استان هرمزگان سفر کرد و مورد استقبال گرم استاندار هرمزگان، معاونین و مدیران کل تعدادی از دستگاه های اجرایی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، آقای دکتر عادل آذر با حضور در نشست شورای اداری استان ضمن تشکر از زحمات استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران کل دستگاه های اجرایی هرمزگان، گفت: به واسطه اشراف آقای دکتر همتی استاندار فعلی هرمزگان به قوانین و مقررات، دیوان محاسبات استان هرمزگان در رسیدگی ها از وضعیت مطلوبی برخوردار است.
ایشان با تبیین شعار دیوان محاسبات کشور، گفت: راهبرد دیوان محاسبات کشور آن است که «نظارت در خدمت توسعه کشور» قرار گیرد. بنابراین نظارت های مالی باید پیشگیرانه، هدایتگرانه و مقتدرانه باشد. چرا که نتایج بررسی ها نشان می دهد بیش از 95 درصد تخلفات مربوط به انحراف از قوانین و مقررات بوده است.
رئیس کل دیوان محاسبات در ادامه اظهار داشت: با زحمات مدیران گذشته و کارکنان دیوان محاسبات سامانه نظارت الکترونیک(سنا) اجرایی گردیده و در حال حاضر از شروع رسیدگی تا مرحله صدور رای بدون کاغذ در سامانه سنا قابل پیگیری است. بنابراین لازم است زیرساخت های لازم برای ارتباط سایر بانک های اطلاعاتی بودجه ای دستگاه های اجرایی به سامانه سنای دیوان محاسبات فراهم گردد تا در صرف هزینه، زمان و دقت در رسیدگی ها کارآمدی بیشتری حاصل شود.
آقای دکتر عادل آذر با تشریح نحوه اجرای نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد در دستگاه های اجرایی، افزود: برای دستگاه هایی که نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد را اجرا نموده اند، مزایای فراوانی درنظر گرفته شده و لازم است که کلیه دستگاه های اجرایی به کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها هرچه سریعتر نسبت به اجرایی نمودن آن اقدام نمایند.
ایشان همچنین با اشاره به نقاط ضعف دستگاه های اجرایی استان در اجرای برخی قوانین و مقررات، نکاتی را در خصوص نحوه کارشناسی و قیمت گذاری های اموال، پرونده های زمین خواری و دریا خواری، نحوه توزیع آگهی های دولتی، سپرده های بانکی دانشگاه ها و . . . بیان و به ارائه راهکارهای قانونی پرداخت.
آقای دکتر عادل آذر در ادامه با حضور در نشست صمیمانه با کارکنان دیوان محاسبات هرمزگان،گفت: ایران یکی از معدود کشورهایی است که قانون اساسی آن به نقش دیوان محاسبات در نظام نظارتی اشاره نموده است و از این جهت جایگاه دیوان محاسبات بسیار ویژه است. ایشان همچنین با اشاره به نکات کاربردی در استفاده از سامانه سنا از حسابرسان خواستند تا با جدی گرفتن سامانه الکترونیک سنا و عملیاتی نمودن تمام قابلیت های سامانه، کیفیت و سرعت حسابرسی ها را ارتقا ببخشند.
در ادامه این دیدار تعدادی از همکاران نقطه نظرات خود را در حوزه های مختلف رفاهی و اداری بیان نمودند و آقای دکتر عادل آذر به سوالات همکاران پاسخ داد.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور پس از حضور در نشست صمیمانه با کارکنان، ضمن بازدید از فضای اداری و تاسیسات دیوان محاسبات هرمزگان، بر ارتقای کیفی و همچنین سرعت بخشی به عملیات اجرایی فضای اداری در دست ساخت آن تاکید نمود.
بازدید از ایکس ری، بررسی رویه ترانزیت خارجی و مراحل واردات قطعی در اسکله و گمرک شهید رجایی پایان بخش برنامه های سفر آقای دکتر عادل آذر به بندرعباس بود.

/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/