دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند و حلال از شکرش باز ندارد .امام علی (ع).                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
دیدار نوروزی آقای دکتر عادل آذر با رئیس و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی
1398/01/27

آقای دکتر عادل آذر با همراهی آقای فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشور روز یکشنبه 25 فروردین ماه با رئیس و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.
 
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ رئیس کل دیوان محاسبات کشور در این دیدار ضمن قدردانی از همراهی کمیسیون در انجام وظایف سازمانی دیوان به تشریح برخی اقدامات دیوان محاسبات در سال 1397 پرداخت. آقای دکتر عادل آذر در گزارش خود به افزایش سرعت در فرآیند رسیدگی های دیوان اشاره کرد و در این رابطه افزود: برای اولین بار موجودی پایان سال پرونده های دادسرا به کمتر از 500 پرونده کاهش یافته است که این تعداد در سنوات پیش معمولاً بیش از 1000 پرونده بوده است.
ایشان در ادامه به گزارش تفریغ بودجه سال 1396 اشاره و در این رابطه اضافه کرد: برای نخستین بار در گزارش تفریغ بودجه سال 1396 کل کشور، دو سرفصل گزارش حسابرسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی و همچنین گزارش مربوط به شرکتهای دولتی به گزارش قرائت شده در صحن اضافه شده است. ایشان در ادامه ضمن تأکید بر اهمیت صحت و اتقان گزارش تفریغ بودجه، گفت: تا کنون هیچ بخشی از محتوای آن گزارش مورد خدشه و ایراد ذینفعان یا مخاطبین آن قرار نگرفته است و این امر حکایت از حرفه‌ای گری دیوان محاسبات دارد.
 
 
رئیس کل دیوان محاسبات کشوردر پایان به موضوع سیل در برخی از استان های کشور پرداخت و گفت: که در استانهای آسیب دیده هیأت‌های حسابرسی را فعال کرده ایم تا به طور نامحسوس و بدون ایجاد مشکل برای واحدهای اجرایی و دستگاه‌های خدمات رسان گزارشی با عنوان حسابرسی کیفیت زیر ساخت های آسیب دیده و میزان خسارت تهیه کنند که نتایج آن در آینده به استحضار کمیسیون خواهد رسید.
در ادامه این دیدار آقای فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشور نیز ضمن تبریک سال نو، به ارائه گزارشی از تحولات بعمل آمده در فرایند رسیدگی در دیوان محاسبات کشور طی سال 1397 پرداخت. ایشان هم در مورد اقدامات دادستانی دیوان محاسبات در مورد حادثه سیل در برخی استان های کشور تاکید کرد. دادستان دیوان محاسبات نیز بر سرعت عمل در فرآیند رسیدگی در سال 97 و چگونگی استفاده از سیستم سنا در دادسرا و حذف کاغذ تاکید داشتند.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/