دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود :پیامبر اکرم (ص)        سال 1399سال جهش تولید      کسانی که دست‌اندرکار هستند جوری عمل کنند که تولید ان‌شاء‌الله جهش پیدا کند و یک تغییر محسوسی در زندگی مردم ان‌شاء‌الله به وجود بیاورد.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
رئیس کل دیوان محاسبات کشور درسفر به تبریز:
دیوان محاسبات کشور با تمام قوا در خدمت توسعه کشور از طریق توانمندسازی مدیران است
1398/04/31

آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور با همراهی آقای عمرانی معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه وآقای دکتر زارعی مدیرکل فناوری اطلاعات و با استقبال آقای دکتر پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی، معاونین استاندار، مدیرکل دیوان محاسبات استان و تعدادی از مدیران کل استانی به استان آذربایجانشرقی سفر کرد.
 
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، آقای دکتر عادل آذر در ابتدای سفر خویش، با حضور بر مزار شهدای تبریز با اهداء شاخه گل و قرائت فاتحه از مقام شامخ شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی تجلیل نمود و سپس در جلسه شورای اداری استان حضور یافت.
 
 
 در این جلسه، آقای دکتر عادل آذر با اشاره به رسالت و هدف اصلی دیوان محاسبات که پاسداری و صیانت از بیت المال، عمل به قانون و صیانت از مدیران و سرمایه های استانی می باشد، مدیران استانی را به شرکت در دوره های آموزشی دیوان محاسبات کشور و درخواست مشاوره از دیوان محاسبات استان در زمینه های مالی و محاسباتی توصیه کرد و گفت: دیوان محاسبات با تمام قوا در خدمت توسعه کشور از طریق توانمندسازی مدیران دستگاه های اجرایی می باشد.
 
 
ایشان در این جلسه، موضوعاتی از قبیل؛ استقرار نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد، اجرای کامل و تحقق حسابداری تعهدی، تقویت و استفاده از سامانه های مختلف( سادا، ستاد، سناما و ...)، تقویت کنترل های داخلی، شناسایی نقاط آسیب پذیر در دستگاه های اجرایی، واگذاری پژوهش ها در دستگاه های اجرایی به واحدهای دانشگاهی و کاهش پرونده ها را تشریح نمود.
همچنین استاندار آذربایجان شرقی ضمن خوش آمدگویی، از نقش سازنده و سیاست های پیشگیرانه و هدایت گرانه دیوان محاسبات تقدیر و تشکر نمود.
آقای دکتر عادل آذر در ادامه این سفر، در مصاحبه با خبرنگار شبکه خبر استانی سهند صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی،گفت: استان آذربایجان شرقی جزء استان های پاک از نظر سلامت اداری و اجرایی است و در بخش اقتصاد مقاومتی به خوبی عمل کرده است.
 
 
 در ادامه، رئیس کل دیوان محاسبات کشور با حضور در دیوان محاسبات استان، از بخش های مختلف ساختمان اداری آن بازدید نمود و طی جلسه ای با کارکنان این اداره کل دیدار کرد. آقای دکتر عادل آذر ضمن ابراز خشنودی از حضور در جمع همکاران دیوان محاسبات استان آذربایجان شرقی، در خصوص تقویت مدیران دستگاه های اجرایی در جهت حفظ بیت المال و جلوگیری از دخالت در تصیمات مدیران بر اساس شعار دیوان محاسبات راهکارهایی ارائه نمود و افزود: اقتدار زمانی حاصل می شود که دانش، تخصص و تسلط حرفه ای در سطح قابل قبولی قرار داشته باشد و این دانش و تخصص از طریق توانمندسازی حرفه ای، استفاده از تجربیات پیشکسوتان و استفاده از ظرفیت های مختلف حاصل می شود. ایشان تاکید کردند که هیچگونه محدودیتی در آموزش وجود ندارد تا کارکنان راه و روش های اجرایی، فنی و حقوقی را یاد بگیرند و در ادامه، در خصوص طرح نظام رتبه بندی مشاغل، ارتقا سیستم سنا، ایجاد امکانات علی الخصوص در زمینه حسابرسی شرکت ها و دستورالعمل اقدامات فاخر مطالبی را بیان کرد.
در ابتدای این جلسه، آقای خلیلیان مدیرکل دیوان محاسبات استان ضمن عرض خیرمقدم به رئیس کل دیوان محاسبات کشور و هیات همراه، گزارش کاملی از وضعیت نیروی انسانی و عملکرد استان از جمله آمار و میزان واریزی های حاصل از سیاست های هدایتگرانه و انحرافات ناشی از عدم رعایت قوانین و مقررات در دستگاه های اجرایی استان ارائه نمود.
 
 
در ادامه این سفر، رئیس کل دیوان محاسبات کشور و هیات همراه، از نحوه ساخت و ساز و مرمت بازار تاریخی تبریز که در اثر حادثه آتش سوزی اخیر بخشی از آن خسارت دیده بود، بازدید کرد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۹ شنبه ۲۵ مرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
جلسات مجازی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/