دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود، برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت :امام جعفرصادق علیه‌السلام        سال 1398سال رونق تولید      کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
بازدید رئیس کل دیوان محاسبات کشور از نمایشگاه فناوری‌های نوین در مبارزه با قاچاق کالا و ارز
1398/09/04
آقای دکتر عادل آذر با همراهی آقای داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی و آقای حیدری مدیر کل حوزه ریاست دیوان محاسبات کشور از نمایشگاه فنآوری های نوین در مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برپا شده بود بازدید بعمل آورد.
در این بازدید رئیس کل دیوان محاسبات کشور از نزدیک با دست اندرکاران تعدادی از شرکت های دانش بنیان شرکت کننده در نمایشگاه دیدار و گفتگو کرد. در این دیدارها و گفتگوها شرکت های مذکور به تشریح فعالیت ها، محصولات و کارایی آنها پرداختند.
 
در ادامه این بازدید آقای دکتر عادل آذر در خصوص چرایی این بازدید در پاسخ به خبرنگاران گفت: در بازدید کوتاهی که از نمایشگاه فناوری‌های نوین مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشتم با قابلیت‌ها و نرم‌افزارهایی آشنا شدم که نشان از قابلیت و توان بسیار گسترده و ارزشمند جوانان و دانش آموختگان دانشگاه‌های کشور داشت، اما نکته مهم در این عرصه توجه بیشتر مسئولان به دستاوردهای این جوانان است. وی افزود باید تلاش کنیم تا دستگاه‌های دولتی متقاضی تجهیزات و فناوری در رقابت بین کالاهای خارجی و ساخت داخل نسبت به فناوری‌هایی که ریشه در خاک ایران دارند توجه ویژه‌ای داشته باشند و از توان و استعدادهای جوانان و دانشمندان ایرانی استفاده کنند.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور اضافه کرد: تعدادی از شرکت‌ها گلایه داشتند که تجهیزات و توانمندی بسیاری توسط شرکت‌های دانش بنیان در کشور ایجاد شده است اما چون متقاضی استفاده و تولید انبوه برای آنها وجود ندارد این محصولات به مرحله تجاری‌سازی نمی‌رسند و به طبع عرضه نیز محدود می‌شود. به عبارت دیگر این فناوری‌ها وقتی فروش قابل توجهی نداشته باشند و به تولید انبوه یا سفارش نرسند، موجب زیان برای صاحبان خود می‌شوند.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در پایان بر اجرای قانون استفاده از ساخت داخل تاکید کرد و گفت: دیوان محاسبات کشور در حد یک دستگاه نظارتی وظیفه حمایت از ساخت داخل را بر عهده دارد، بر همین اساس دیوان محاسبات مراقبت می کند که خرید دستگاه‌ها از تولید داخل انجام شده و نسبت به اجرای درست این قانون نظارت می کند.
در پایان بازدید آقای دکتر عادل آذر در جلسه ای که با حضور مسئولین صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، شرکت کرد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/