دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام تسلیت باد        سال 1399سال جهش تولید      کسانی که دست‌اندرکار هستند جوری عمل کنند که تولید ان‌شاء‌الله جهش پیدا کند و یک تغییر محسوسی در زندگی مردم ان‌شاء‌الله به وجود بیاورد.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات استان گیلان برگزار شد
1399/03/03
طی مراسمی با حضور آقای عمرانی معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور، مدیرکل سابق دیوان محاسبات استان گیلان تودیع و مدیرکل جدید این اداره کل معرفی گردید.
 
 
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل؛ در این مراسم، آقای عمرانی با بیان اینکه قضاوت شرایط بسیار سنگین و دقیقی دارد و مدیران ما در دیوان محاسبات کشور به صورت مستمر در مورد عملکرد دیگران قضاوت می کنند، لذا علاوه بر ویژگی شجاعت، آگاهی و تخصص باید شرایط قضاوت را هم داشته باشند، گفت: همه مسئولیت ها در همه رده های شغلی بسیار سنگین است و هر چقدر رده بالاتر باشد پاسخگویی سخت تر می شود .
ایشان با تاکید بر اینکه قضاوت مستلزم اطلاعات کامل از رویداد یا فرد است و بدون اطلاعات کامل نمی توان قضاوت مستندی انجام داد، گفت:چالش های اخیر به وجود آمده در خصوص گزارش تفریغ بودجه نیز ناشی از نداشتن اطلاعات کافی از مستندات گزارش مذکور بود.
آقای عمرانی در خصوص قرائت گزارش تفریغ بودجه سال 97 کل کشور در سال جاری و ابهامات آن، اظهار داشت: دیوان محاسبات کشور نقشی در تعیین زمان قرائت این گزارش نداشته است. هر ساله این گزارش در دی ماه قرائت می شد، اما در سال گذشته زمان ارائه گزارش تفریغ بودجه با شهادت سردار سلیمانی مقارن شد و از سوی دیگر به دلیل شیوع بیماری کرونا و لغو برگزاری جلسات، ارائه گزارش تفریغ بودجه سال 97 به سالجاری موکول گردید.
 
 
در ابتدای این مراسم، آقای احمد پری پور مدیرکل پیشین دیوان محاسبات گیلان ضمن ارائه گزارش 18 ماهه از فعالیت های خود، اظهار کرد: در مدت 18ماه خدمت در دیوان محاسبات استان گیلان شاهد فضای خوب همکاری و تعامل بودم.
همچنین آقای محمدرضا کردلو مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان گیلان نیز با تاکید بر تلاش برای استقرار سیاست پیشگیری، اظهار داشت: تلاش می کنم در کنار تمام مدیران دستگاه های اجرایی باشم و در حد توان، تخصص و صلاحیت مشاوره بدهم. رویکرد آموزش حتما ادامه دار خواهد بود و در روش های مختلف تلاش می کنیم تا زمینه آموزش فراهم شود.
در پایان این مراسم، ضمن قدردانی از زحمات آقای احمد پری پور مدیرکل سابق دیوان محاسبات استان گیلان، طی حکمی از سوی آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور آقای محمدرضا کردلو به عنوان مدیرکل جدید این اداره کل معرفی شد.
شایان ذکر است؛ آقای عمرانی پیش از برگزاری جلسه تودیع و معارفه، طی دیداری با استاندار گیلان اظهار داشت: سیاست دیوان محاسبات کشور، آموزش، پیشگیری و تعامل بین دستگاهی است و در راستای تحقق این ارکان مهم، دیوان محاسبات کشور اقدامات موثری را به اجرا رسانده است. بنابراین دیوان محاسبات در مسیر پیشگیری از تخلفات گام بر می دارد و منتظر بروز تخلف و مچ گیری نیست.
 
 
ایشان به برگزاری دوره های آموزشی برای دستگاه های اجرایی در راستای بهتر انجام شدن امور بویژه در حوزه عملیات مالی اشاره و اضافه کرد: مدیران کشور، سرمایه های اصلی بیت المال هستند و اگر مدیران‌ را حفظ کنیم، بیت المال هم مورد صیانت قرار می گیرد.
در این دیدار استاندار گیلان نیز با تاکید بر اینکه سرمایه های اجتماعی با تمکین به قانون حفظ می شود، گفت: عملکرد نهادهایی همچون دیوان محاسبات به عنوان دستگاه های نظارتی، در تقویت اعتماد عمومی اثربخش است.
ایشان این سازمان را نهادی برآمده از قانون، نگهبان قانون و کمک کننده به مدیریت اجرایی کشور عنوان و اظهار کرد: کارها از مجرای این نهاد، به طور قطع قانون مندتر انجام می پذیرد و بر این اساس؛ ضرورت آشنایی با جدیدترین مقررات، هم از بروز تخلفات احتمالی ناشی از ناآگاهی جلوگیری می کند و هم مسیر را برای ورود سرمایه گذاران در جهت توسعه استان هموارتر می سازد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
جلسات مجازی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/