دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام تسلیت باد        سال 1399سال جهش تولید      کسانی که دست‌اندرکار هستند جوری عمل کنند که تولید ان‌شاء‌الله جهش پیدا کند و یک تغییر محسوسی در زندگی مردم ان‌شاء‌الله به وجود بیاورد.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
مهرداد بذرپاش در همایش مدیران استانی دیوان محاسبات کشور:
شبکه مردمی یاوران دیوان راه اندازی خواهد شد / شجاعت و انقلابیگری آری؛ ظلم به افراد نه / در ماجرای هفت تپه نظر قانونی دیوان محاسبات به وزارت اقتصاد ابلاغ شد
1399/06/22
همایش مدیران استانی دیوان محاسبات کشور با حضور رئیس کل و دادستان دیوان در ساختمان مرکزی برگزار شد.
در این همایش، دکتر مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور به تشریح راهبردهای جدید دیوان پرداخت و از مدیران استانی دعوت کرد با رعایت جهت گیری "دیوان فناورانه مردم پایه"، ضمن حفظ روحیه شجاعت و انقلابیگری، مراقبت نمایند در حق هیچکس ظلمی اعمال نشود.
 
 وی با بیان این که "اگر گزارش‌ها و نظارت‌های ما به حل مشکلات مردم ختم نشود، ارزشی ندارد"، به ماجرای اخیر هفت تپه پرداخت وگفت: در ماجرای هفت تپه، تصمیم دیوان که ناشی از عملیات تحقیق و تفحص بود، به وزارت اقتصاد ابلاغ شد. 2 سال است که می‌خواهیم برای یک شرکت تصمیم بگیریم و این یعنی ترک فعل که باید بر آن نظارت شود.
 
 رئیس کل دیوان محاسبات کشور با اشاره به ماجرای واگذاری‌های اخیر، تاکید کرد: در قانون واگذاری‌ها اشکالاتی وجود دارد که باید اصلاح شود. بنگاه ها واگذار می شوند اما بعد از آن با مشکلاتی بدتر از قبل مواجه می شوند.
دکتر بذرپاش با یادآوری شعار خود در مدیریت جدید دیوان محاسبات، "دیوان فناورانه مردم پایه" را جهت گیری کلی اعلام کرد و "انجام نظارت دقیق و به لحظه بر پایه اطلاعات مردمی و برای حل مشکلات مردم و به خاطر مردم روح حاکم در دیوان" را از محور اصلی در تحقق آن دانست. 
 
 وی در ادامه به آسیب شناسی از دیوان پرداخت و گفت: اول خودمان باید حسابرسی عملکرد داشته باشیم و ببینیم چه میزان عملیات حسابرسی و نظارت ما اثربخش بوده است یا چه میزان ترک فعل انجام دادیم که از ترک فعل ما مردم متضرر شدند. یعنی جایی که باید نظارت دقیق انجام می دادیم و ندادیم و باعث شد که شرایط اینگونه شد.
 
 رئیس کل دیوان محاسبات کشور افزود: ما در دیوان مدیر شجاع، متین، انقلابی، دقیق، حرفه ای می خواهیم و نباید به اسم انقلابی رفتار کردن به کسی ظلم کنیم و این حق را نداریم.
دکتر بذرپاش از مدیران استانی درخواست کرد "مسائل اصلی مردم را در دستور کار قرار دهند و وقت خود را به مسائل کم اهمیت صرف نکنند و بر حل مشکلات مردم متمرکز شوند".
 
 وی در پایان اعلام کرد: شبکه مردمی دیوان محاسبات در استان ها به زودی راه اندازی خواهد شد. شبکه ای که متشکل از جوانان و تشکلهای دانشجویی و جهادی و فعالین اجتماعی خواهد بود و آنها به مدد دیوان خواهند آمد تا در پاسداری از بیت المال یاری برسانند.
 
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
جلسات مجازی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/