دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
        سال 1399سال جهش تولید      کسانی که دست‌اندرکار هستند جوری عمل کنند که تولید ان‌شاء‌الله جهش پیدا کند و یک تغییر محسوسی در زندگی مردم ان‌شاء‌الله به وجود بیاورد.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در پایان جلسات هم اندیشی سند راهبردی (1404- 1399) دیوان محاسبات کشور:
حسابرسی ترک فعل و حسابرسی عملکرد خودمان مهم تر و در اولویت است/ حسابرسی های موضوعی در راستای حسابرسی عملکرد از اقدامات مبتکرانه و اثربخش است
1399/07/16
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، جلسات هم اندیشی تدوین سند راهبردی دیوان محاسبات کشور برای سال های 1404-1399 با حضور دکتر بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور پایان یافت. بذرپاش در مراسم پایانی تدوین این سند با این توصیه که حسابرسی و ارزیابی ترک فعل و عملکرد را از دیوان محاسبات کشور آغاز نماییم و واحد به واحد تمام ارکان سازمان را ارزیابی و حسابرسی کنیم، افزود: مسیر حرکت ما باید بر اساس سند راهبردی باشد و فعالیت های سازمان در ریلی که این سند تعیین می کند حرکت نماید و کنشگران این میدان، آرایش درست را به خود بگیرند و مکانیزم های اجرایی لازم تدوین شود. اگر سازمان خود را محور عالم بدانیم و آن را اصلاح نماییم، می توانیم سایر سازمان ها و امورات را اصلاح کنیم.
 
 
وی با بیان اینکه با نظارت بر ترک فعل ها با دیوان جدید واثربخش تری مواجه خواهیم بود. برای تحقق این هدف تلاش کنیم و خط تلاش جدی و جدید ما این باشد. البته ما مکانیزم تشویق مدیران خوب را نداریم و می توانیم ایجاد کنیم، چرا که محاسبات فقط گرفتن ایراد و دیدن نقاط سیاه و ضعیف نیست، بلکه دیدن نقاط قوت و خوب مدیران هم هست. بنابراین باید الگویی برای این کار مشخص شود.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور آنلاین و برخط نمودن دیوان محاسبات کشور را ضروری خواند و تاکید کرد که یکی از دلایل ضعف دیوان محاسبات در گزارش دهی همین برخط نبودن است.
وی از پیشنهاد حسابرسی اجتماعی استقبال نمود و اظهار داشت که این پیشنهاد بسیار خوب و مبتکرانه است. می توانیم حسابرسی عملکرد را بصورت حسابرسی های موضوعی که ناظر بر حسابرسی عملکرد است پیش ببریم. هر چند در این زمینه نیاز به ساختار جدیدی داریم که می توانیم متناسب با این کار آن را ایجاد کنیم. اگر این نوع حسابرسی را مستقر کنیم با یک سازمان موضوع محور روبرو هستیم که پویایی لازم را خواهد داشت. وی ادامه داد: سازمان های فرآیندی لزوماً اثربخش نیستند. موضوع باید اصالت داشته باشد و حسابرسی موضوعی داشته باشیم. به عنوان مثال تفریغ بودجه که فرآیندی انجام می شود، زحمات زیادی هم برای تهیه آن کشیده می شود ولی اثربخشی کمی دارد. این نظام مسایل موضوعی در استان ها هم اجرایی شود.
وی دیوان محاسبات کشور را یک ید واحده دانست و تاکید نمود که باید کلیه ارکان سازمان باهم همراستا و هماهنگ عمل کنند.
بذرپاش به موضوع مردمی سازی دیوان محاسبات نیز اشاره کرد و گفت: مردمی سازی در حد یک شعار نیست. اگر این سازمان از درون گرایی خارج شود و برون گرا شود، مردم همراهی خواهند کرد و این سازمان را یاری می کنند و اطلاعات به لحظه و دقیق می دهند و نظارت دیوان را موثرتر خواهند نمود.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۹ يکشنبه ۴ آبان
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
جلسات مجازی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/