۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ اسفند
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
دکتر بذرپاش در دیدار با وزیر و مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش:
دیوان محاسبات، عملکرد دستگاه‌ها درباره سند تحول آموزشی را حسابرسی خواهد کرد
1399/10/14 2472
دکتر مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور با حضور در برنامه گفتگوی هفته وزارت آموزش و پرورش، ضمن دیدار با دکتر حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با حضور معاونان این وزارتخانه....
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات، دکتر مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور با حضور در برنامه گفتگوی هفته وزارت آموزش و پرورش، ضمن دیدار با دکتر حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با حضور معاونان این وزارتخانه، از بستر شبکه شاد به صورت زنده با مدیران کل آموزش و پرورش و دیوان محاسبات استان‌ها به گفتگو پرداخت و نکات مهمی را مطرح کرد.
رئیس کل دیوان محاسبات با تسلیت رحلت آیت الله مصباح یزدی، گفت: ایشان عالم مجاهد، متواضع، بصیر و مظلوم بودند.
وی افزود: شرایط کرونایی وظایف مضاعفی را بر آموزش و پرورش تحمیل کرده است که قطعا بسترساز تحولات جدیدی در نظام تعلیم و تربیت حتی در دوره پساکرونایی خواهد شد و در شیوه‌ نظارت‌ها هم ایجاد تحول خواهد کرد.
دکتر بذرپاش اظهار داشت: آموزش و پرورش دستگاهی آبرومند است که باید از این آبرو محافظت کرد. بنابراین، اگرچه در شکل قانون حسابرسی رعایت خواهیم داشت اما در روح اجرا و تفاسیر آن قطعا به نفع نظام تعلیم و تربیت عمل می کنیم.
وی از تشکیل کارگروه مشترک دیوان محاسبات و وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: بررسی‌های ما نشان می‌دهد آموزش و پرورش کمترین انحراف را در حسابرسی‌ها داشته است که با تعامل بین دیوان محاسبات و وزارت آموزش و پرورش در این کارگروه و با عزم جدی‌تر، قطعا به سمت صفر سوق پیدا خواهد کرد.
رئیس کل دیوان محاسبات خاطر نشان کرد که در ماه‌های پایانی دولت‌ها، بعضاً مدیران دچار محافظه‌کاری ناشی از ترس حسابرسی پس از دوره مدیریت می‌شوند. بنده از شما درخواست می‌کنم حتما تصمیمات درست را اتخاذ و آنها را با دقت عملیاتی نمایید. قول می‌دهم در دیوان از تصمیمات صحیح شما حمایت نماییم. شجاعت و انقلابیگری به معنای رفتار غیرقانونی نیست بلکه در تصمیم گرفتن و اجرای دقیق و صحیح تکالیف قانونی تا روز پایان حضور در عرصه مدیریت است.
دکتر مهرداد بذرپاش با بیان اینکه کمک بعدی ما، پیگیری اجرای قوانین بر زمین مانده است، گفت: ظرفیت دیوان محاسبات در خدمت اجرای سند تحول آموزش و پرورش است و حسابرسی رفتار و عملکرد سایر دستگاه‌ها در این خصوص را در دستور کار قرار خواهیم داد.
وی ضمن تشکر از زحمات بخش آموزش و پرورش کشور، افزود: در مدارس دولتی سرانه آموزشی دانش آموزان بیشتر از مدارس غیردولتی است اما در افکار عمومی نسبت به مدارس دولتی نگاه خوبی شکل نگرفته است و لازم است این ذهنیت بازسازی شود.
وی افزود: سهم آموزش و پرورش از محل عوارضی که توسط شهرداری‌ها اخذ می‌شود، طبق قانون باید پرداخت گردد. برخی شهرداری‌ها در این موضوع اهمال دارند که رسیدگی خواهد شد.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal