۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ اسفند
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
دکتر بذرپاش خبر داد؛
تشکیل کمیته نهضت کاهش قیمت تمام‌شده‌ کالا و خدمات در دیوان محاسبات
1399/10/23 1269
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، اولین جلسه شورای حقوقی ...
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، اولین جلسه شورای حقوقی دیوان محاسبات کشور با حضور رئیس کل، دادستان و اعضای شورا برگزار شد.
دکتر بذرپاش در این جلسه با تشریح برنامه‌های تحولی دیوان محاسبات گفت: ارائه گزارش تفریغ بودجه سال 98 یک ماه پیش از موعد قانونی، اتفاق بزرگی بود و ایراداتی که به دیوان درخصوص بودجه اثرگذار وارد می‌شد، را رفع کرد.
رئیس کل دیوان محاسبات افزود: الگوی تهیه و ارائه گزارش تفریغ بودجه را متحول خواهیم کرد. در ماه‌های اخیر، زمان ارائه گزارش را کاهش دادیم تا اثربخشی گزارش تفریغ بیشتر شود.
وی یکی از موارد مهم در این زمینه را نهضت کاهش قیمت تمام‌شده کالا و خدمات اعلام کرد و تاکید نمود: کمیته ویژه فنی و حقوقی برای بررسی قیمت تمام‌شده تشکیل شده است تا در این زمینه موثرتر و کارآمدتر عمل کنیم.
بذرپاش افزود: قیمت تمام‌شده کالا و خدمت در دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی بالاست که با همین سطح عرضه کالا و خدمت حتما می‌تواند بسیار کمتر از این باشد.
رئیس کل دیوان محاسبات این اقدام را موجب افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی در منابع با حفظ سطح خدمت و از مصادیق اقتصاد مقاومتی دانست.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal